ŠKOLSKI IZLET U ZAGREB 4.10.2018.
Autor: Marija Banožić Aličević, 19. 10. 2018.

Četvrtak, 4.10.2018. bio je uzbudljiv dan za učenike Srednje škole Oroslavje. 48 od planiranih 50 učenika iz naše škole ukrcalo se na vlak za Zagreb uz pratnju profesorica Marine Krsnik, Renate Čandrlić i Vesne Lipovac. Na školskom izletu sudjelovali su učenici 2. i 3.a te predstavnici 1.a, 3.b i 4.a razreda. Nakon dolaska na Glavni kolodvor u Zagrebu, uputili smo se u kazalište 'Scena Vidra' gdje se već smjestilo mnoštvo učenika, a među ostalima i stotinjak učenika iz SŠ Zabok. U kazalištu smo pogledali najkraću i najkrvaviju Shakespeareovu tragediju 'Macbeth'. Tragedija naglašava nastojanja škotskog plemića Macbetha da postane kralj, uz pomoć svoje žene Lady Macbeth, i posljedice koje proizlaze iz neobuzdane ambicije i ubojstva kralja. Predstavu je izvela Američka dramska grupa Europa na engleskom jeziku, što nam je pomoglo u razvijanju jezičnih kompetencija i upoznavanju kulturalnih aspekata zemalja engleskog govornog područja.  Mislim da smo nakon pozornog praćenja ove zanimljive i poučne predstave podosta obogatili svoj engleski rječnik. Nakon završetka predstave prošetali smo se do Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti gdje smo uz pratnju vodiča razgledavali i upoznali umjetnička djela izložena u Strossmayerovoj galeriji. Cilj ovog posjeta bio je osvješćivanje važnosti HAZU u hrvatskom društvu te povezivanje likovne umjetnosti i povijesnog konteksta ciljanog razdoblja. Kada smo završili s razgledavanjem, imali smo slobodno vrijeme koje sam, kao i većina učenika, provela u McDonaldsu. Budući da je bilo sunčano i toplo malo smo prošetali Trgom i Zrinjevcem, te se vratili na Glavni kolodvor gdje nas je čekao vlak za Zabok. Cijeli izlet bio je zabavan i poučno te mi je iznimno  drago što sam dobila priliku pogledati predstavu Williama Shakespearea na jeziku izvorniku i pogledati postavu Strossmayerove galerije.

Kjara Iljaš, 1.a

Predstavu je znalački ocijenila i naša Eva Pelko, učenica 3.a razreda na engleskom jeziku kako i priliči.

About “Macbeth“

Macbeth is one of Shakespeare's shortest plays but that doesn't make it any less exciting. Watching it unfold right before me as it weren't hundreds of years old is a special experience. The actors captured the spirit of the dramatic text perfectly. Their acting skills were something to marvel at. I particularly like how they adapted the script to my level of understanding, although I still struggled with some sentences and names. Watching the play, I could see how passionate the actors were about their job. The scenery was fairly average at best. Although that makes sense since the actors need to have fairly mobile props due to the fact that they travel all the time. The costumes conveyed thee characters’ social status and personality pretty clearly. All in all, the performance was satisfying and experience unique.

Priloženi dokumenti:
IMG_4450.jpg (1.01 MB)