« Ožujak 2024 »

Posjet Pustodolu- Mala škola demokracije, Vjeronaučna skupina, PTPI
Autor: Marina Krsnik, 14. 12. 2011.

Učenici SŠ Oroslavje već tradicionalno provode božićne blagdane sa štićenicima Pustodola.

Osjećaj ispunjenosti, sreće, zadovoljstva... Mislim da su ti osjećaji ispunili svakog od nas dana  14.12. kad smo posjetili rehabilitacijski centar u Pustodolu. Osjećaj je jednostavno neopisiv. Kad daješ drugima ono što nemaju ili malo kad dobivaju. Taj osmijeh i sreća ljudi koji su nemoćni i bolesni  i malo tko ih posjećuje. Tužno je to što nas raduju većinom materijalne stvari te uvijek tražimo nešto materijalnog. A oni... Oni  samo žele nečiji zagrljaj, toplu riječ i osmijeh. Zar  traže previše? Prekrasan je osjećaj  kad netko želi samo da si cijelo vrijeme pored njega i da te slobodno drži za ruku. Mnogi su nas pitali hoćemo li se vratiti, ponovno doći. I oni bi željeli primati stalno nečiju ljubav, željeli bi imati prijatelje. Mi koji to stalno imamo, često to i ne cijenimo, a oni bi sve dali da smo svaki dan pored njih.

Vrijeme je Božića, ljubavi i mira. Razmislite o tome koliko trebaju vašu ljubav, vašu toplu riječ, vašu ruku. Mislite li da je u redu da provedu to vrijeme sami i bez ljubavi? Vjerujem da nikome nije teško izdvojiti pola sata za nekoga  kome je ljubav stvarno potrebna. Zato učinite nešto dobro prvenstveno za njih, ali i za sebe. Sigurno ćete promijeniti  sebe i svoje postupke te ćete svijet gledati drugim očima. Učinimo to za njih, da im život bude ljepši!  =)

Antonija Bočkaj, 2a

Members of the Religious section, Little School of Democracy and the Eagles, PTPI traditionally paid another Christmas visit to the disabled children and adults in Pustodol. They prepared a short schoolplay and sang some Christams carols in order to make their hosts feel the Christmas spirit and love and care. They were also given small Christmas presents with sweets and chocolates.

It was again very touching for the Pustodol residents, their physiotherapists the students and their teachers Miss Puljiz, Ms Čandrlić, Ms Krsnik and Miss Matić.

Guys, you did a wonderful job once again!