Berba kestena- Chestnut hunt
Autor: Marina Krsnik, 8. 10. 2011.

U subotu, 8.10.2011. naša planinarska grupa i PTPI skupina krenule su u berbu kestena sa voditeljicama, profesoricama Sonjom Mučnjak i Marinom Krsnik.

Sastali smo se kod autobusne stanice u Donjoj Stubici od kuda smo krenuli na izlet u 10 sati.

Put do našeg odredišta, lovačkog doma trajao je oko sat i pol. Kada smo stigli, smjestili smo se na klupe i nešto pojeli. Punih želudaca, podijelivši se u manje grupe, otprilike po četiri učenika u svakoj, krenuli smo u berbu kestena. Neki od nas nisu imali previše sreće u branju pa su odlučili „pročistiti“ šumu. Nakon što smo se vratili natrag do lovačkog doma odlučili smo ispeći dio kestena koje smo nakupili. Naravno neki su imali bolju ideju, cijepanje već nacijepanih drva. Vratili smo se natrag u Donju Stubicu oko 3 sata. Konačno, kada smo stigli do autobusne stanice, pojeli smo čokoladice koje smo sačuvali u našim ruksacima.

Na kraju, svi koju su bili na izletu, uživali su. Ako oduzmete bol u našim nogama. Kesteni koje nismo ispekli prodani su, a prihodi idu u dobrotvorne svrhe.

On Saturday, 8 October our mountaineering section PTPI group went chestnut picking with our leaders, teachers Marina Krsnik and Sonja Mučnjak. We met at the bus station in Donja Stubica from where we set off at 10 am.

The climb to our destination, the hunting lodge was about an hour and a half long. When we got there, we sat on the benches and started to eat. When we had filled our stomaches we split up in smaller groups, about a four of us were in each group. Some of us had no luck in the picking, so they decided to „clean“ the forest. After we had returned to the lodge we decided to bake our chestnuts. Of course, some of us had some better ideas, like chopping pieces of wood which had already been chopped. We headed back to Donja Stubica at around 3 pm. Finally, when we got to the bus station, we ate some chocolate bars we had left in our backpacks.

In the end, every person who was on the trip enjoyed it. If you leave out the pain in our feet. The chestnuts we didn't bake and eat were sold for charity.

Matija i Filip, 2a

Priloženi dokumenti: