Gostovanje u emisij Mladi za mlade na Radio Stubici
Autor: Marina Krsnik, 6. 3. 2013.

U srijedu, 27.02.2013, Maja, Lea i Matija su u pratnji prof Krsnik gostovali na snimanju radio emisije na temu Mladi za mlade koja je emitirana naredni dan u terminu od 16.15-17,00. U vrlo ugodnom društvu gđe. Senke Susović informirali su javnost o bagatom iskustvu i nizu aktivnosti koje su učenici proveli unutar američke neprofitne organizacije PTPI od 2006.god.

Kao što znate, profesorica Marina Krsnik, Maja Vdović, Matija Oremuš i ja posjetili smo 27.2.2013.g. Radio Stubicu pa ću vam opisati taj posjet.
Nakon velikog odmora, u 10:10h, smjestili smo se u jezični kabinet kako bismo proučili povijest i projekte našeg ogranka te podijelili tko će što reći. Mi to nismo baš uspješno učinili te smo odlučili improvizirati, a najveći zagovornik improvizacije bio je Matija. U 11:15h krenuli smo prema Donjoj Stubici.
Kada smo stigli, srdačno nas je dočekala voditeljica (iskreno, ne mogu se sjetiti kako se zove, a ne mogu pronaći na internetu) rukujući se s nama. Kroz razgovor smo shvatili da neće biti improvizacije pa smo brže bolje podijelili "uloge". Profesorica, Maja i ja govorile smo u prvom i zadnjem dijelu emisije, a Matija me zamijenio u drugom dijelu. Maja je započela tako što nas je predstavila, a profesorica Krsnik je ispričala kako je sve počelo. Moj zadatak bio je ispričati više o međunarodnim projektima. Studio je malen, ali udoban i ubrzo je postalo veoma toplo. Matija je govorio o našim ekološkim i humanitarnim projektima i sve smo "začinili" s našim budućim planovima. Ako ste slušali, znate da smo rekli stvarno mnogo toga.
Nakon što smo snimili emisiju, odabrali smo pjesme koje su pustili u pauzama te su nam obećali reklame za naše projekte i pozvali nas da ih ponovno posjetimo i snimimo još koju emisiju.
Kada smo se vraćali u Oroslavje, shvatili smo da se nismo slikali ispred zgrade.
To iskustvo bilo je jako zanimljivo i voljela bih ga ponoviti. Lijep je osjećaj malo nas hvaliti, pogotovo jer za to imamo dobre razloge. :)

Lea Hlad

We were asked to give an interview on the local radio station Radio Stubica on the  PTPI organization, our mission, activities and future plans. Maja, Lea and Matija gave a detailed overiview of everything done in the last 6 years since the early beginnings in 2006.

It was a wonderful radion programme and the host MS Susović congratulated the students and the teacher, Ms Krsnik on the success and the huge impact made on both the local and international level.