« Ožujak 2024 »

Druženje s g. Lars Poignantom i gostima- prijateljima i donatorima u gradskoj knjižnici
Autor: Marina Krsnik, 22. 11. 2013.

Svečanosti su se odazvali gradonačelnik, gosp. Ivan tuđa, ravnateljica Srednje škole Oroslavje, Natalija Mučnjak, gđa. Martina Mirt Ordanić- renomirana pjesnička duša koja svojih stihovima prati Eaglese u njihovim nastojanjima, predstavnica Eagles roditelja gđa. Milvija Plazibat, prof. Barica Gradiški, suradnice na projektima prof. Josipa Puljiz i prof. Helena Beljak, te donatori koji su uvelike doprinijeli realizaciji projekata i stjecanju međunarodne suradnje, gosp. Vladimir Pavlina, gosp. Vladimir Jagečić te gosp. Zdravko Tomić.

Obilježavanje posjeta gosp. Larsa Poignanta PTPI ogranku SŠ Oroslavje

Dana 19. studenoga, 2013. godine, u prostorima gradske knjižnice Oroslavje održala se svečana priredba povodom posjeta gosp. Larsa Poignanta, direktora europskih integracija organizacije PTPI, čiji je ogranak Srednje škole Oroslavje, „The Eagles“, jedini ogranak te organizacije u Hrvatskoj.

Priredbi su prisustvovali i gradonačelnik, gosp. Ivan tuđa, ravnateljica Srednje škole Oroslavje, Natalija Mučnjak, gđa. Martina Mirt Ordanić- renomirana pjesnička duša koja svojih stihovima prati Eaglese u njihovim nastojanjima, predtsvanica Eagles roditelja gđa. Milvija Plazibat, prof. Barica Gradiški, suradnice na projektima prof. Josipa Puljiz i prof. Helena Beljak, te donatori koji su uvelike doprinijeli realizaciji projekata i stjecanju međunarodne suradnje, gosp. Vladimir Pavlina, gosp. Vladimir Jagečić te gosp. Zdravko Tomić.

Pod vodstvom PTPI savjetnice, prof. Marine Krsnik, učenici, članovi PTPI-a, upoznali su gosp. Poignanta i goste sa realizacijom projekata svojeg ogranka, čiji je cilj promicanje međunarodnog razumijevanja i tolerancije te kulturno i humanitarno djelovanje na lokalnom i međunarodnom nivou, kao i realizacijom stručnih posjeta Varni u Bugarskoj u srpnju 2012. godine te Londonu i Chesteru u V.Britaniji u rujnu ove godine.

Članovi PTPI ogranka pred gostima su tradicionalno položili prisegu, a pjevajući autohtone zagorske pjesme, gosp. Poignantea upoznali s kulturom i običajima naših krajeva. Svečanost je protekla u ugodnoj i toploj atmosferi. Nadajući se daljnjoj suradnji i ostvarenju međunarodnih projekata i humanitarnih akcija, srdačno smo pozdravili gosp. Poignanta i naše goste do nekog slijedećeg susreta.

Sara Zrinski      2.a

Priloženi dokumenti: