« Veljača 2021 »

EKO radionica

Likovna radionica

Od 2005. godine, učenici SŠ Oroslavje imaju mogućnost pokazati svoju kreativnost u Likovnoj radionici pod vodstvom profesorice likovne umjetnosti, Ane Krleža.

Likovna radionica je osmišljena prvenstveno za učenike gimnazijskog programa , ali je otvorena i za sve ostale učenike koji žele sudjelovati povremeno ili u pojedinačnim projektima radionice . Cilj radionice je razviti motivaciju za kreativno, pružiti mogućnost otkrivanja svojih kreativnih sposobnosti , te priliku za što raznolikije oblike kreativnog stvaralaštva.Članovi likovne radionice, kroz cijelu školsku godinu sudjeluju u velikom broju školskih događanja, priredbi , obilježavanja blagdana, posebnih datuma (Dan planeta Zemlje, foto 30) ili natjecanja putem izrade prigodnih plakata, ukrasa i ostalih radova.

Program radionice je svake godine osobit , te s tematskim zadacima širokog spektra primjene što različitijih načina kreativnog oblikovanja i umjetničkih tehnika; od klasičnih slikarskih tehnika, crteža, do kolaža, dizajna plakata, modeliranja različitim i neobičnim materijalima, te radova originalnih kombinacija medija.

Ne bi bilo dovoljno mjesta da vam predstavimo sve, stoga izdvajamo neke od radova na koje smo posebno ponosni :

Slika 1.

1. grupni rad 4a 2009/10. za završnu svečanost maturanata, u ekspresionističkog izraza, na velikom platnu....(slika 1.).

Slika 2.

Slika 3.

Slika 4.

Slika 5.

2. radovi učenica okupljenih u prošlogodišnjem školskom kalendaru za 2010. godinu, u kojem su sudjelovale učenice tadašnjeg 4a razreda... (slike 2.-5.)...

Slika 6.

Slika 7.

Slika 8.

..... te učenice smjera osobnih usluga, naše „frizerke“ sa slikama apstraktnog karaktera.... (slike 6.-8.).

Slika 9.

Slika 10.

Slika 11.

Slika 12.

Slika 13.

3. „action painting“ radove 3A i 4A razreda, nagrađene posebnim priznanjem Zagrebačke filharmonije i Hrvatskog glazbenog zavoda sa ovogodišnjeg natječaja likovnih radova na djela kompozitora klasične glazbe. (slike 9.-13.)

Slika 14.

Slika 15.

Slika 16.

4. pridružili smo se dobrotvornoj akciji naše Male škole demokracije, te izradili radove u tehnici oslikanih reljefa (slike 14.-16.)

Slika 17.

.

Slika 18.

Slika 19.

Slika 20.

Slika 21.

i malih obojenih skulptura od pur pjene (slike 17.-21.) za sakupljanje novčane pomoći učenicama – mladim majkama i učenicima slabijeg imovinskog stanja

Slika 22.

Slika 23.

Slika 24.

5. ove godine nas (oko proljetnih praznika) još čeka oslikavanje i „uveseljavanje“ naših hodnika. Ovo su idejni prijedlozi naših članica (slika 22.-24.)

Slika 25.

Slika 26.

Slika 27.

Slika 28.

Slika 29.

6. radovi 4A na temu : uloga boje u ekspresionizmu, zadatak – promjena boje (slike 25.-29. )

7. najavljujemo i naš zadnji ovogodišnji, ali važan ekološki projekt: izrada vjetrenjača od nereciklažnih PVC boca, jer želimo biti primjer, čak i mljekarskoj industriji, da je danas proizvodnja ne funkcionalnog otpada ne prihvatljiva i da razmišljamo o budućnosti. Uz pomoć naših „strukovnjaka“, koji će nam pomoći izraditi mehanizme, nadamo se da će se šarene vjetrenjače veselo vrtiti u našem dvorištu, pa svratite na našu stranicu za nekih mjesec dana.