EKO AKCIJA HRVATSKA VOLONTIRA
Autor: Marina Krsnik, 3. 10. 2012.

Hrvatska mreža volonterskih centara po drugi put organizira kampanju  „Hrvatska Volontira!“ kojom se želi ukazati na značaj volontiranja za razvoj  suvremenog demokratskog društva u kojem svaki pojedinac ima pravo i odgovornost dati svoj doprinos i u kojem se takav doprinos cijeni.Ove godine i učenici SŠ Oroslavje bili su dio volonterske mreže.

Predsjednik Republike Hrvatske Ivo Josipović i ove je godine dao punu podršku aktivnostima Hrvatske mreže volonterskih centara u nastojanjima da nacionalnom kampanjom „Hrvatska volontira!“ potakne još više građana, udruga, institucija i tvrtki na drugačiji odnos prema općem dobru i javnom interesu koji treba biti iznad interesa pojedinca.

Kampanja se simbolično održava na Međunarodni dan mira. Mir je vrijednost koja za Hrvatsku ima posebno značenje i u čiju su promociju i zagovaranje uključeni brojni volonteri.

UČENICI SREDNJE ŠKOLE OROSLAVJE(THE EAGLES, PTPI)  SUDJELOVALI U KAMPANJI HRVATSKA VOLONTIRA

POD GESLOM : BUDI PROMJENA – VOLONTIRAJ!

U petak, 21. 9. 2012. dvadesetak učenka PTPI grupe Srednje škole Oroslavje i njihova voditeljica organiziralo je ekološku akciju kojoj je cilj bio osvješćivanje učenika Srednje škole Oroslavje i građanstva grada Oroslavja o onečišćenju.

Učenici, članovi PTPI The Eagles Oroslavje, pripremili su i dijelili letke s informacijama o onečišćenju. Obuhvaćeno je kemijsko, biološko i radioaktivno onečišćenje, kao i načini zbrinjavanja i obrade otpada te podsjetnik na neke ekološke katastrofe.

Akcija je trajala od 13.00 do 15.00 sati, u kojem je vremenu dio učenika dijelio informativne letke po centru Oroslavja, a drugi dio učenika je sakupljao smeće u školskom dvroištu, na ulicama i u parkovima grada, a kojeg su skupili oko dvije plastične vreće.

o AKCIJI SMO RAZGOVARALI I SA PREDSTAVNIKOM ŠKOLE, MAG bRANKOM ČIČKOM

THE STUDENTS OF OROSLAVJE HIGH SCHOOL (THE EAGLES,PTPI) PARTICIPATED IN CROATIA VOLUNTEERS CAMPAIGN   UNDER THE SLOGAN : BE THE CHANGE – VOLUNTEER!

On Friday, 21 September 2012 The PTPI group of Srednja škola Oroslavje organised a voluntary ECO action with the goal to  inform the students and the ccitizens  about pollution.
Students, members of the PTPI Student Chapter the Eagles Oroslavje,prepared and  handed out flyers with useful and interesting information about different types of pollution: chemical, biological and radioactive pollution. The informative leaflet also included the means of storing and processing waste and a reminder of some ecological disasters.
The action took place in the downtown of Oroslavje, from 13:30 to 15:00 when  a part of the group handed outleaflets, and the other part collected two plastic bags of litter in the shoolyard, on the streets and in the parks of Oroslavje.

Izvor: Marina Krsnik