« Ožujak 2024 »

Humanitarno događanje u oroslavskom Domu kulture
Autor: Marina Krsnik, 16. 5. 2013.

The Eagles ogranak SŠ Oroslavje vrlo je uspješno organizirao  humanitarno događanje  04.05.2013.u 18,00 sati u oroslavskoj kino dvorani a s ciljem prikupljanja sredstava za posjet učenika  srednje škole oroslavje britanskim obiteljima u mjesecu rujnu.

Ovo je prvo takvo događanje koje su organizirali sami učenici gimnazijskih odjeljenja i računalni tehničari za strojarstvo i njihova voditeljica Marina Krsnik, prof. Pokazali su iznimnu maštovitost i raznovrsne talente pjevanja, plesa i glume te nazočne upoznali sa svojim djelovanjem u Srednjoj školi Oroslavje od 2007.godine.

Samom događanju nazočilo je više od stotinjak gostiju, gradonačelnik grada gosp. Ivan Tuđa,  zamjenica gradonačelnika gđa. Danica Hursa, predstavnik Gradskog vijeća gosp. Marko Franjković predstavnica Školskog odbora gđa. Nina Gradiški- Zrinski.

Ravnateljica SŠ Oroslavje gđa. Natalija Mučnjak je čestitala učenicima na uspješno organiziranom događanju.

Osim navedenih, u publici su pljeskom bodrili učenike roditelji, djedovi i bake, prijatelji i profesori Srednje škole Oroslavje- i na tome im veliko HVALA.

Program događanja izvodili su učenici SŠ Oroslavje, Eaglesi, a događanju su se odazvali i renomirani glumci Marija Borić i Ronald Žlabur koji su čitali izabrane pjesme Martine Mirt-Ordanić iz zbirke kajkavske poezije sa stavom „V truc“ te oduševili publiku. Glumcima su se pridružile i učenice Valerija i Iva za koje je to bilo iznimno iskustvo.

Marija, Roni i Mirta bivši su učenici Srednje škole Oroslavje i s veseljem su se odazvali pozivu sadašnjim učenicima kako bi osigurali dovoljno sredstava za nastavak međunarodne suradnje.

Dio repertoara izveo je i Hrvaoje Vdović, tkđ. učenik SŠ Oroslavje a danas uspješan student na Fakultetu elektrotehnike i računarstva a izvanrednu plesnu točku učenice je uvježbala Lea Munđer, učenica 2.a razreda.

Osim uvaženih gostiju pozivu su se odazvali i učenici SŠ Oroslavje Antonija Bočkaj  I Karla Jakopec.

Učenic su iskoristili ovu priliku zahvaliti se svojim vjernim donatorima- gradskim tvrtkama TPK Orometalu i Bulagari Filatiju koji ih već drugu godinu za redom podržava u njihovim nastojanjima međunarodne suradnje.

Zahvaljujući donacijama naših gostiju uspjeli smo prikupiti 2.600 kuna koji će biti dostatni za putovanje vlakom od Londona do Chestera gdje će 8 učenika biti smješteno u domovima britanskih domaćina.

Još jednom se pokazalo da imamo pravo što  VJERUJEMO U LJUDE, TOLERANCIJU, RAZUMIJEVANJE I PRIJATELJSTVO TE SVE ŠTO RADIMO, RADIMO S VESELJEM.