EKO OLIMPIJADA
Autor: JELENA TUKAČ, 21. 5. 2019.

Puni znanja i entuzijazma, ispunjeni radošću završili smo ovogodišnju Eko olimpijadu. Učenici svih gimnazijskih razreda, podijeljeni u grupe, odgovarali su na pitanja vezana uz ekologiju iz devet predmeta.

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali na Eko olimpijadi, a valja istaknuti prva tri mjesta. Prvo mjesto osvojili su učenici 2.A razreda (Nikola Vlahović, Filip Barić, Borna Sačer i Mihael Jurina), drugo mjesto pripalo je učenicima 3.A razreda (Luka Kuhta, Lara Jagečić, Ivana Belinić, Jessica Masten), a treće mjesto dijele dvije grupe iz 3.A razreda (Ines Kralj, Lorena Breber, Agata Gredičak, Lucija Poslek te Monika Tupek, Lea Lendrec, Dora Oremuš i Valentina Haus).

Veliko hvala profesorici Ani Krleži, organizatorici Eko olimpijade. Svakako želimo zahvaliti i ostalim profesorima i profesoricama koji su za nas pripremili prigodne materijale te pitanja. Drago nam je da smo imali priliku sudjelovati na Eko olimpijadi koja nas je svakako potaknula na razmišljanje o zaštiti okoliša. Zajedno smo naučili mnogo toga i osvijestili problem klimatskih promjena.

Valentina Haus, 3.A