UČENICI NAŠE ŠKOLE USPJEŠNO SUDJELOVALI NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ STROJARSKIH PREDMETA
Autor: Robert Jurman, 9. 5. 2012.

U Osijeku je  03. i 04. svibnja 2012. godine u organizaciji Društva za strukovno obrazovanje i Agencije za strukovno obrazovanje  održano Državno natjecanje iz strojarskih predmeta.

Na natjecanju je sudjelovalo 27 učenika u dvije discipline (tehnička mehanika i strojarske konstrukcije) iz 16 strukovnih škola Republike Hrvatske. Izvan konkurencije sudjelovali su gosti iz susjedne Bosne i Hercegovine (KŠC Žepče).

Učenici iz naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Strojarske konstrukcije:

3.mjesto:         Tomislav Ležaić, učenik 4.b razreda,

4.mjesto:         Matija Borošak, učenik 4.b rezrada.

Mentor: Drago Milanović, dipl.ing.

Tehnička mehanika:

5.mjesto:          Tomislav Knezić, učenik 3.b razreda,

Mentor: Davor Sokač, dipl.ing.

Učenici su postigli izvrsne rezultate u temeljnim tehničkim znanjima iz područja strojarstva. Prema tim rezultatima, Srednja škola Oroslavje se nalazi u top 3 škole koje obrazuju tehničare strojarskih zanimanja. Na to možemo biti vrlo ponosni.

Mentori dipl. ing. Drago Milanović i dipl. ing. Davor Sokač aktivno su sudjelovali u provedbi natjecanja. Davor Sokač bio je član Prosudbenog povjerenstva, a Drago Milanović bio je član Žalbenog povjerenstva.