STOLARI OSVOJILI TREĆE MJESTO NA DRŽAVNOJ SMOTRI IDIVA 2014
Autor: Robert Jurman, 11. 6. 2014.

Završena je 8. Državna smotra završnih radova u području dizajna IDIVA 2014. koja se održavala u „Virtualnoj stvarnosti“ na internetskim stranicama od 4. do 6. lipnja 2014. godine, u organizaciji Društva inovatora Varaždinske županije, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva ngospodarstva, Ministarstva poduzetništva i obrta, Varaždinske županije i Grada Varaždina. Stručni ocjenjivački žiri pod predsjedanjem gospođe Mirjane Dučakijević, prof. povijesti umjetnosti i muzejske savjetnice te članova žirija, gospođe Elizabete Igrec, akademske slikarice i kustosice Gradskog muzeja i Mihaela Kužira, grafičkog urednika dizajnera, proglasio je pobjednike ovogodišnje izložbe IDIVA 2014. U konkurenciji 34 prijavljena rada, prvo mjesto dodijeljeno je učenici i mentorici Škole primjenjene umjetnosti i dizajna Zagreb, drugo mjesto pripalo je Školi likovnih umjetnosti iz Splita, a treće mjesto osvojio je učenik Srednje škole Oroslavje Mario Vidiček po vodstvom mentorice Rajke Voćanec, dipl.ing. Obrazloženje ocjenjivačkog žirija za naš uradak: Postavljen cilj rezultirao i na funkcionalnoj i likovnoj zavidnoj razini. Tim više što se na prijašnjim izložbama pridavalo više pažnje u zanatskom i tehničkom rješavanju problema, a ove godine do izražaja dolazi estetsko i likovno u izrazu.
Mario i prof. Voćanec zahvaljuju svima koji su na „fejsu“ lajkali njihov uradak (291 glas), a posebno učenicima zanimanja stolar i frizer.